LTFA

Latvijas Telpu futbola asociācijas pirmsākumi ir meklējami 2014. gada 19. septembrī, notiekot dibināšanas svinīgajai kopsapulcei Elektrum Olimpiskajā centrā, kurā piedalījās Latvijas telpu futbola klubu pārstāvji - Latvijas Futbola Federācijas biedri, biedru kandidāti, kā arī interesenti. 

Par organizācijas Valdes priekšsēdētāju asociācijas dibināšanas brīdī tika apstiprināts tās izveides ieceres autors, ilggadējais Latvijas telpu futbola čempionu FK “Nikars” un valstsvienības spēlētājs Vadims Ļašenko. Par LTFA Valdes locekļiem tika ievēlēti Anatolijs Romaņuks, Raimonds Valts, Arturs Gaidels, Eduards Borisevičs, Edgars Pukinsks, Artūrs Šketovs, Maksims Koļuškins un Andrejs Baumanis. 2015. gada 13. augustā tika apstiprināta Edgara Pukinska izstāšanās no LTFA Valdes un kopš 2016. 30. septembra, kad notika trešais LTFA Kongress, LTFA Valdi papildināja Mārtiņš Petrovs. Tajā pašā gadā par LTFA izpilddirektoru kļuva Eduards Borisevičs, kurš vairs nevarēja pildīt valdes locekļa funkcijas. Vēl pēc gada pār LTFA valdes locekli kļuva treneris Guntis Apīnis. 2018. gada kongresā valdē tika ievēlēti Kiazo Leladze un Emīls Latkovskis, bet darbu valdē pabeidza Anatolijs Romaņuks un Maksims Koļuškins. 2018. gada rudenī Boriseviču izpilddirektora amatā nomainīja Jānis Nartišs.


“Pirmkārt, man ir liels prieks, ka telpu futbols Latvijā tiek uztverts arvien nopietnāk. Manas darbības princips ir stingra pieturēšanās sākotnējai programmai un tās maksimāla realizācija. Latvijas Telpu futbola asociācijai ir jābūt par piemēru un jānāk klajā ar dažādām programmām, kas uzlabos arī klubu darbu, sākot no bērnu iesaistīšanas, turnīru organizēšanu, ikdienas apmācību un pilnveidošanu. Personīgi uzskatu, ka LTFA jāstrādā tādiem cilvēkiem, kuri telpu futbola aprindās ir autoritātes un kuri sevi jau ir pierādījuši, sasnieguši zināmu līmeni un ir gatavi realizēt jaunas idejas, strādāt aktīvi un efektīvi,” savā uzrunā LTFA svinīgajā dibināšanas kopsapulcē izteicās organizācijas vadītājs Vadims Ļašenko.

„Šī diena ir vēsturisks mirklis visam Latvijas telpu futbolam. LFF prezidenta Gunta Indriksona un LFF ģenerālsekretāra Jāņa Mežecka vārdā es vēlos informēt, kā mēs esam nonākuši līdz Latvijas Telpu futbola asociācijas izveidei. Protams, no vienas puses tā ir bijusi gan paša Vadima Ļašenko, gan arī viņa domubiedru iniciatīva. No otras puses tāds ir arī LFF Valdes redzējums, kas liecina par to, ka futbola sabiedrība ir vienota domā, ka telpu futbols ir attīstāms kā sporta veids.
 
LFF un LTFA ir skaidrs priekšstats par to, kā telpu futbolu mūsu valstī attīstīt, kā veidot tādus jaunos spēlētājus, kas būtu spējīgi konkurēt ar esošajiem izlases spēlētājiem, padarot mūsu izlases sniegumu starptautiskajā arēnā daudz konkurētspējīgāku."

LTFA oficiālā mājaslapa internetā www.ltfa.lv epasts - office@ltfa.lv

Uz šo dienu telpu futbols ir uzņēmis pareizo attīstības ceļu Latvijā un pamazām kļūst par pus profesionālu sporta veidu Latvijā. Pēdējo divu gadu laikā ir pieaudzis pus profesionālu klubu, spēlētāju, amatieru telpu futbolistu un komandu skaits. Ja līdz asociācijas izveidošanai bez Rīgas komandām augstākā līmeņa turnīros bija pārstāvētas vien Daugavpils un Ventspils, tad tagad Virslīgas, Pirmās līgas un Latvijas kausa turnīros atrodamas dalībnieces jau no 12 dažādiem reģioniem.
 
Viens no asociācijas attīstības stūrakmeņiem, LTFA organizētais Skolu čempionāts, pērn ļāva piepulcināt šim sporta veidam vairāk nekā 300 jauniešu, piesaistot aizvien jaunu dalībnieku, kā arī sadarbības partneru interesi, kas ļauj pieteikt šo turnīru kā nozīmīgu, ikgadēju telpu futbola notikumu LTFA kalendārā.
 
Mērķtiecīgs darbs turpinās arī tiesnešu un treneru kvalifikācijas celšanas jomā, aizvadot divus tiesnešu seminārus Rīgā un piecus reģionos, tādā veidā piesaistot ap 60 jaunos tiesnešus, no kuriem daļa šobrīd joprojām palikusi telpu futbolā un apkalpos zemāko līgu spēles. Tāpat ir izdevies palielināt kopējo asociācijas pakļautībā esošo turnīru apkalpojošo tiesnešu skaitu. Turpinās darbs pie dažādu ar treneru apmācību saistītu programmu un kursu norisē.
 
Atzinīgi vērtējams kvalitatīvs tiesnešu korpusa darbs bijušā FIFA arbitra Aleksandra Golubeva vadībā un Latvijas izlases galvenā trenera Artūra Šketova pārziņā esošās treneru padomes sekmīgais veikums.
 
Kā ierasts, LTFA paspārnē šajā sezonā norisinās trīs nozīmīgākie valsts mēroga turnīri – Virslīga, 1.Līga un Latvijas kausa izcīņa, kurš ilgtermiņa skatījumā jāuzsver kā nozīmīgs turnīrs jaunu reģionālo komandu piesaistē.
 
Sadarbība starp LFF un LTFA  
Saskaņā ar asociācijas Statūtiem, LTFA apvienos Latvijas telpu futbola klubus un organizācijas, kuri piedalās telpu futbola čempionātos un citās telpu futbola aktivitātēs, pārstāvēs un aizstāvēs to likumīgās tiesības un intereses. Visiem Latvijas telpu futbola čempionāta klubiem ir jābūt LTFA biedriem vai biedru kandidātiem, kuri atzīst LFF, UEFA un FIFA jurisdikciju. Visi LTFA un LFF darbības mērķi un uzdevumi ir definēti LTFA un LFF statūtos.
 
Saskaņā ar noslēgto vienošanos ar LFF, LTFA rīko Latvijas telpu futbola Virslīgas, 1.Līgas, Superkausa, Latvijas Kausa, Latvijas skolu čempionāta izcīņas, kā arī citas telpu futbola aktivitātes.
 
LTFA risina visus jautājumus, kas ir saistīti ar telpu futbola juridiskām komisijām (Disciplinārlietu komisija, Spēlētāju statusa un pārejas komisija un Apelāciju komisija), tiesnešu un treneru apmācībām, biedru uzņemšanu, spēlētāju licencēšanu utt.

Tuvākā spēle

29 Feb 14:00

Optibet Virslīgas čempionāts
Zemgales Olimpiskais centrs
FC Petrow
FC Lokomotiv Daugavpils
Visas spēles

Jaunumi

Ziņas sociālos tīklos


Sadarbības partneri